پست شده در نکات ایمنی خودرو

نکاتی طلایی در شست و شوی خودرو

برای شست و شوی خودرو به هیچ عنوان از مایع ظرف شویی استفاده نشود

در واقع برخی افراد بر این باورند کا اگر مایع ظرفشویی برای شستن ظروف آشپزخانه عالی عمل می کند، پس برای تمیز کردن خودرو هم گزینه مناسبی است. این در حالی است که مواد شیمیایی موجود در مایع ظرف شویی می تواند آسیب جدی به رنگ بدنه  خودرو وارد کند. بهتر از شامپوهایی که برای شستن خودرو فرموله شده استفاده نمایید.

از دستمال های میکروفایبر استفاده نمایید

در واقع ابر ها، اسفنج ها و پارچه های معمولی برای شستن خودرو مناسب نمی باشد و به مرور زمان خش هایی روی بدنه خودرو و هلوگرام ها بر جای می گذارد. توصیه میشود از دستمال های میکروفایبر استفاده نمایید، که ضمن حفظ رطوبت بیشتر، در پاک کردن گرد و غبار بهتر از دستمال های پارچه های عمل می کند.

زیر نور خورشید ماشین تان را نشویید

گفتنی است گرمای نور خورشید به خشک شدن سریع تر مواد شوینده بر روی بدنه خودرو کمک می کند که در این صورت برای پاک کردن و صیقلی دادن بدنه خودرو با دشواری بیشتری مواجه خواهید شد.

لکه های جا مانده را با دستمال خشک پاک نکنید

همواره پس از شست و شوی خودرو، شاهد لکه ها و قطره هایی روی برخی از نقاط خودرویتان هستید. که در این حین استفاده از پارچه خشک باعث ایجاد خش و خرابی رنگ خودرو میشود. در این مواقع استفاده از دستمال نمناک میکروفایبر توصیه می شود.

هرگز مایع شوینده را مستقیم روی بدنه خودرو نریزید

فراموش نکنید هر محصول شوینده ای قبل از استفاده باید رقیق شود. بنابراین ابتدا مایع شوینده را در ظرف آبی با نسبت مناسب حل کنید و سپس با کمک دستمال میکروفایبر به شست و شوی خودرویتان مشغول شوید.

از دو سطل آب برای شستشو استفاده نمایید

بدین صورت که از یک سطل برای خیس و کفی کردن دستمال و از دیگری برای شستن دستمال کثیف استفاده کنید. که به این ترتیب گرد و خاک را به همراه ابر کثیف به داخل سطل شوینده نمی برید و آن را دوباره روی بدنه خودرو نمی کشید. توجه داشته باشید در حین شستشو، آب هر دو سطل را تعویض کنید.

پیش از هر کاری ابتدا لاستیک ها را بشویید

بدیهی است که چرخ و لاستیک در نتیجه تماس با جاده کثیف ترین قسمت خودرو است. در صورتی که شستن و تمیز کردن لاستیک را در آخرین مرحله انجام دهید، آلودگی، کثیفی، غبار و حتی آشغال هایی که روی لاستیک نشسته اند، به سطوح دیگر منتقل خواهند شد. پس از شستن لاستیک ها فراموش نکنید که حتمن دستمال را شستشو دهید یا تعویض کنید.

بیش از اندازه پولیش نزنید

بسیاری بر این باورند که هر چه میزان استفاده از پولیش بیشتر باشد ،تاثیر بیشتری دارد. که این باور اشتباه است در واقع یک بار و در نهایت دو لایه از پولیش استفاده کنید. تکرار این کار باعث کاهش ضخامت کیلر در رنگهای متالیک و لایه رنگ در رنگ های روغنی (سالید) خواهد شد.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×