پست شده در دانستنی ها

چطور از خودرویی کار‌ کرده و قدیمی نگهداری کنیم؟

داشتن خودرویی قابل‌اعتماد که بیش از ۱۵۰ کیلومتر را طی نموده است، واقعاً یک نعمت محسوب می‌شود؛ البته این خودروهای پیر، نسبت به نمونه‌هایی که تازه از خط تولید بیرون آمده‌اند، نیاز به توجه ومراقبت بیشتر و صاحبانی وظیفه‌شناس دارند که آنها را سرحال باقی نگه‌ دارند. تعویض به‌موقع روغن، رسیدگی سریع به علائم هشدار و دانستن اینکه چه‌ زمانی دیگر فرصت آن رسیده که یک خودروی جدید تهیه کنید؛ تمام اینها نشانه‌هایی دال بر این است که رفتار درستی با خودروی خود دارید! با رعایت این نکات می‌توانید با خودروی قدیمی خود به‌جای تعمیرگاه محل، مرتب به حومه شهر و روستاهای اطراف سر بزنید.

نگهداری از خودرو

تعویض به‌موقع روغن

روغن نیروی حیاتی سیستم داخلی خودرو است، بنابراین برای تمیز نگه‌ داشتن همه‌چیز در داخل خودرو، بهتر است همان‌طور که توصیه ‌شده پس از طی نمودن هر ۴۸۰۰ کیلومتر یک‌بار روغن ماشین تعویض شود. پرداخت هزینه بیشتر برای روغن درجه‌یک می‌تواند برای خودروی شما بسیار مفید باشد. این روغن‌های گران‌تر با شستن رسوبات موجود در موتور می‌توانند به سیستم کند ماشین شما، جان تازه‌ای ببخشند.

رسیدگی سریع به علائم هشدار

یک صاحب خودروی دقیق و منظم با هر صدا و حرکت ماشین خود هماهنگ است و در صورت شنیدن صدایی عجیب می‌داند که یک جای کار می‌لنگد. اگر خودروی شما از مرز ۱۵۰ هزار کیلومتر گذر کرده، رسیدگی هرچه سریع‌تر به این علائم هشدار دهنده، بسیار حائز اهمیت است. هرچه خودروی شما کهنه‌تر شود، عدم رسیدگی به مشکلات کوچک باعث به وجود آمدن خطراتی بسیار بزرگ‌تر می‌شود. هرچه سریع‌تر واکنش نشان دهید بهتر است؛ برای مثال اگر موتور خودروی شما شروع به ایجاد صدایی شبیه به ماشین‌های دیزلی کرده است، در اولین فرصت آن را به تعمیرگاه ببرید. اگر به‌موقع عمل کنید، می‌توانید عمر خودروی مورد ‌علاقه خود را بیشتر کنید.

زمان بازنشستگی خودرو را بدانید

وابستگی به خودرو اجتناب‌ناپذیر است؛ ممکن است برای همه ما اتفاق بیفتد. اگر خودرویی را برای مدت‌زمان زیادی در اختیار داشته باشید، وقتی‌که زمان گذشتن و خداحافظی فرا می‌رسد، دل کندن از آن می‌تواند کار دشواری باشد. ممکن است این خودرو اولین ماشین شما بوده و ماجراجویی‌های فراوانی را با آن پشت سر گذاشته‌اید یا اینکه فقط نمی‌خواهید پول خرج ماشینی تازه کنید. دلیل شما هرچه که باشد، روزی فرا می‌رسد که نگه ‌داشتن این خودرو هیچ‌گونه سودی به کسی نمی‌رساند.

اگر ماشین جوری صدای خس‌خس می‌دهد که انگار آسم دارد، یا اینکه قطعات آن به‌صورت کاملاً استراتژیک با استفاده از تکه‌های چسب نواری به هم وصل شده باشند، دیگر زمان آن رسیده که آهن‌قراضه را به مکان مناسبش انتقال دهید! پایان این دوره به این معنا نیست که اوقات خوشی که گذرانده‌اید را نیز فراموش کنید؛ خاطرات در چنین لحظاتی به کار می‌آیند.

با مقداری مراقبت، دلیلی وجود ندارد که این خودروهای پا به سن گذاشته، ۳۰۰ هزار کیلومتر را پشت سر نگذارند. البته برای رسیدن به این هدف، صاحبی نیاز دارند که مانند والدینی محافظه‌کار از آنها مراقبت کنند. اگر واقعاً این ماشین برای شما چنین اهمیتی دارد، مراقبت از آن نمی‌تواند کار سختی باشد.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×
مدیر فروش
2 +