پست شده در دسته بندی نشده

ایران خودرو به دنبال جایگزین پژو 405

زاهدی فر گفت:مدیریت ارشد ایران خودرو به شدت به دنبال جایگزین کردن پژو 405 است.
مدیرعامل ایران خودروی خراسان در خصوص همکاری با برندهای شرق آسیا گفت:در گذشته به سبب اعمال تحریم های بین المللی با تنها کشوری که می توانستیم کار کنیم چین بود. اکنون مذاکراتی را با سایر کشورهای شرق آسیا شروع کردیم. خودروی سوزوکی گرند ویتارا یکی از این محصولات بود و امیدواریم از سال جدید یک خودروی جدید ژاپنی را تولید کنیم.

زاهدی فر تصریح کرد:بنا به دستور مدیرعامل ایران خودرو حداقل 10 درصد محصولات این شرکت به خودروهای چینی اختصاص خواهد یافت.
وی در خصوص صحبت های ترامپ و احتمال خروج آمریکا از برجام گفت:در سال هایی که کشور درگیر تحریم بوده ما توانستیم به تولید خودرو و تامین نیاز بازار داخلی ادامه دهیم هر چند در بخش توسعه، آن طور که باید نتوانستیم برنامه های خود را محقق کنیم.

جزییات جایگزین پژو 405


وی افزود:رئیس جمهور آمریکا اظهار داشته که کشورش از برجام خارج خواهد شد اما سایر کشورها در این توافقنامه باقی خواهند ماند. ضمن آن که ما در 30 سال گذشته هیچ همکاری خاصی با آمریکا نداشته ایم که امروز بخواهیم تحت تاثیر قطع همکاری خودروسازهای آمریکایی با کشورمان قرار بگیریم.

وی تصریح کرد:اگر اروپایی ها به همان سیاستی که در دو سال اخیر در پیش گرفتند ادامه دهند ما در صنعت خودرو به مشکل برنخواهیم خورد.
زاهدی فر ادامه داد:در این سال ها نیز چین در صنعت خودروسازی رشد خوبی داشته است و حداقل به 80 درصد اعتبارات جهانی لازم در این صنعت رسیده است.

زاهدی فر ادامه داد:با توجه به تحولات سیاسی دنیا که رخ داده و امکان خروج آمریکا از برجام امکان دارد پیامدهایی را در بازار خودرو شاهد باشیم.
مدیرعامل ایران خودروی خراسان در خصوص تاریخ توقف تولید پژو 405 گفت:ما در اینجا یک کارخانه تولیدی هستیم و سیاست های کلان و استراتژی ها را تهران مشخص می کند اما چیزی که من می توانم بگویم این است که مدیریت ارشد ایران خودرو به شدت به دنبال جایگزین کردن پژو 405 است. واحد برنامه ریزی ما نیز در این خصوص برنامه های خاص خود را دارند و اگر تغییری در وضعیت سیاست خارجی کشور و برجام حاصل نشود این اتفاق به زودی رخ خواهد داد.

وی تصریح کرد:ایران خودروی خراسان از لحاظ فنی یک شرکت چالاک و با پتانسیل بالا است و به محض ابلاغ دستور تولید خودروی جدید توانایی آن را دارد که خط خود را تغییر دهد.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×