WhatsApp-Image-2021-11-08-at-5.25.45-PM-removebg-preview(1)

نوار دور شیشه؟

درب‌های خودکار که امروزه در اشکال و ابعاد گوناگون در مکان‌های مختلف نصب ‌شده است ترکیبی از اجزای مختلفی است که به ‌وسیله‌ی مونتاژ کردن در کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند و در تعامل و هماهنگی با هم درب خودکار شما را تشکیل داده‌اند. تجهیزات جانبی و یراق‌آلات متعددی در درب‌های اتوماتیک به ‌کار رفته است. می‌دانید برای اینکه شیشه‌های سکویت قابل ‌نصب بر روی درب باشند و بتوانند بر روی ریل‌ها به حرکت در بیایند لازم است که دور آن‌ها پیرابندهای فلزی یا همان پروفیل‌ها نصب شود.
فریم یا پروفیل قطعه‌ای است فلزی و بسیار محکم که شیشه‌های درب را محکم نگاه می‌دارد و حرکت آن‌ها را بر روی ریل‌ها هنگام باز و بسته شدن درب امکان‌پذیر می‌کند. پیرابندها از آلیاژهایی مانند استیل و آلومینیوم ساخته می‌شوند و طبیعی است که این قطعات فلزی اگر در تماس مستقیم با لبه‌های شیشه‌ی سکویت باشند می‌تواند به شیشه آسیب برساند و آن را زخمی کند. برای جلوگیری از این منظور قبل از نصب پیرابندهای فلزی به دور شیشه‌ی سکویت از یک نوار پلاستیکی مقاوم و بسیار انعطاف‌پذیر استفاده می‌شود.

جنس نوار دور شیشه درب اتوماتیک

این نوار لاستیکی دورتا دور شیشه را فرامی‌گیرد و به‌عنوان یک‌لایه‌ی محافظ باعث جلوگیری از ورود صدمه و آسیب به لبه‌های شیشه هنگام نصب فریم می‌گردد. این لاستیک دور شیشه را اصطلاحاً نوار شیشه می‌نامند و اولین قطعه‌ای است که در مونتاژ درب خودکار شیشه‌ای استفاده می‌گردد. جنس این نوار از نوعی ماده‌ی نرم و بسیار مقاوم به نام PVC است. PVC ماده‌ای بسیار باکیفیت و دارای طول عمر طولانی و مناسب است و برای مدت‌های طولانی به‌ عنوان یک ‌لایه‌ی محافظتی با کیفیت و ایمن می‌تواند از شیشه‌های درب اتوماتیک شما محافظت کند.
فریم های فلزی که بر روی شیشه‌های درب نصب می‌شوند سبب ایجاد فشار می‌گردند از طرفی خود ساختار درب، تجهیزات جانبی، یراق‌آلات و شیشه‌های سکویت هم دارای وزن زیادی می‌باشند. به همین جهت اگر لبه‌های شیشه‌های سکویت درب شما دارای لایه‌ی محافظتی مناسب و ایمن نباشد می‌تواند در معرض سایش قرار بگیرد و به ‌مرور زمان دچار آسیب و صدمه شوند که نهایتاً شکسته شدن شیشه را می‌تواند در برداشته باشد. این نوار به‌ راحتی و در کوتاه‌ترین زمان ممکن قابل تعویض است و در برابر نوسانات دمایی محیط اعم از گرما و سرما بسیار مقاوم است. همچنین کوچک‌ترین شکاف‌ها و درزهای درب شما به‌وسیله‌ی این نوار پوشانده می‌شود و شما دیگر شاهد هیچ‌گونه اتلاف انرژی در فصول مختلف سال و ورود گرد وخاک، بو و آلودگی به داخل محیط نخواهید بود.
هیچ فرقی نمی‌کند که ابعاد درب خودکار شما به چه میزان است و از چه نوعی است. درب شما به هر میزان که لت و شیشه داشته باشد و با هر سازوکاری باز و بسته گردد در تمامی این موارد نیاز است که دورتادور شیشه‌ها ابتدا فریم یا پروفیل‌های فلزی نصب شود.

تعمیر و سرویس نوار دور شیشه درب اتوماتیک

پس قبل از نصب این فریم‌ها ابتدا باید نوارهای لاستیکی دور تا دور شیشه‌ی درب نصب گردد تا مراحل بعدی مونتاژ امکان‌پذیر شود. این نوار لاستیکی از لرزش شیشه‌ها هنگام جابجایی و نفوذ صدا و آلودگی‌های صوتی می‌تواند تا حد بالایی جلوگیری کند و دقیقه عملکردی مشابه یک عایق دارد.
به دلیل وجود اصطکاک بالا در این ناحیه و فرسایشی که این نوارها به‌ مرور زمان پیدا می‌کنند با اینکه از مقاومت و طول عمر بالایی برخوردار هستند لازم است که در سرویس‌های دوره‌ای درب خودکار این نوارها هم چک شود تا اگر احیاناً دچار سایش و یا پارگی و آسیب شده‌اند به‌موقع و قبل از ورود آسیب به شیشه‌ها تعویض گردند.

ضخامت نوار دور شیشه درب اتوماتیک
ضخامت نوارها بر حسب ضخامت شیشه انتخاب می‌شود. این نوارها در ضخامت‌های مختلفی طراحی و ساخته می‌شوند تا امکان انتخاب آن بر حسب ضخامت و پهنای شیشه وجود داشته باشد تا بتواند دور تا دور شیشه را به‌طور کامل بپوشاند. نوار به‌وسیله‌ی چسب مخصوص و محکمی به شیشه چسبانده می‌شود تا در هنگام حرکت و باز و بسته شدن درب جابجا نشود.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

×
مدیر فروش
2 +