پست شده در نکات ایمنی خودرو

۸ کاربرد سرکه در شستن خودروی شخصی شما

سرکه :

سرکه مایع ترشی است که از اکسید شدن اتانول موجود در آب سیب، آبجو و موادی از این قبیل به دست می‌آید. معمولاً ۳ تا ۵ درصد از حجم سرکه‌ها، اسید استیک می‌باشد. سرکه‌های طبیعی، اسید تاتاریک و جوهر لیموی کمتری دارند. سرکه معمولی افزون بر داشتن آنتی بیوتیکهای طبیعی، پس از تخمیر دارای اسید آمینه های بیولوژیک می شود، در صورتی که در سرکه مصنوعی این ماده مهم وجود ندارد.

۸ کاربرد سرکه در ماشین شخصی شما:

۱_ کمی سرکه را با کمی آب مخلوط کنید و با آن داخل کابین خودروی خود را دستمال بکشید، اینگونه مطمئنا کابین خودروی شما برق افتاده و ضد عفونی می شود ضمن اینکه بوی بد، بوی سیگار (اگر سیگار در خودرویتان استفاده شده) را از فضای خودرو محو می کند.

 شستن خودرو(سرکه)

۲_ با کمک کمی سرکه قادر خواهید بود که پوشش کروم خودرویتان را براق کنید.

۳_ با یک کاسه سرکه و قرار دادن آن به مدت ۲۴ ساعت در خودرویتان، بوهای بد داخل خودروی را از بین ببرید.

۴_ در فصل سرد زمستان، به شیشه های اتومبیل خود با یک دستمال آغشته به سرکه سرکه بزنید تا از یخ زدگی آن ها جلوگیری کنید.(به خصوص افرادی که خودرویشان در محوطه باز است توجه فرمایند)

یخ زدن شیشه و سرکه
یخ زدن شیشه سرکه

۵_ سرکه جهت پاک کردن و براق کردن شیشه های جلوی خودروی شما بسیار موثر و مفید است.

شستن خودرو و سرکه

۶_ اگر فضولات پرندگان بر روی خودروی شما نقش بسته است، سرکه یک راه حل عالی در جهت از بین بردن آن است.

۷_ اگر خودروی شما در جاهایی از جمله کف، لکه های شوره دارد، همین حالا کمی آب و سرکه(به نسبت مساوی) را ترکیب کرده و با آب پاش روی آن اسپری کنید تا از بین برود.

شستن خودرو و سرکه

۸_ با سرکه برچسب روی سپر خودروی خود را جدا کنید.

اما شاید برایتان سوال شده که چه نوع سرکه ای را در خودروی خود، مورد استفاده قرار دهیم :

سرکه ی تقطیر شده یا سرکه ی مقطر تنها نوع سرکه ای است که باید به عنوان ماده ی ضد عفونی کننده مورد استفاده قرار گیرد. چرا؟  خوب بخاطر اینکه، شما باید مقدار اسیدیته ی ماده ی پاک کننده خود را بدانید. علاوه بر این، شما نمی خواهید ماشین خود را با سرکه ی هفت ساله ای تمیز کنید، تا در پول خود صرفه جویی کنید، در بیشتر مواقع می توان از سرکه ی مقطر به عنوان ضد عفونی کننده برای سطوح سخت در جاهای مختلف، استفاده کرد.

شستن خودرو با سرکه

مزایای سرکه :

درباره ی مزایای سرکه به طور کلی باید گفت که، سرکه ای که از فروشگاه خریداری می کنید (سرکه ی سیب، سفید، بالسمیک و یا هر نوع دیگری از سرکه) شامل ۵ درصد استیک اسید است. استیک اسید خاصیت ضد میکروبی دارد. مطالعات مختلفی نشان می دهد سرکه، به خصوص اگر، به صورت ترکیبی با نمک و یا هیدروژن پروکسید می تواند از رشد باکتری E.coli جلوگیری کند. سرکه همچنین یک کشنده و ضد عفونی کننده ی معتدل است. فرآیند تولید آن برای محیط بی ضرر است.

تمیز کردن خودرو با سرکه

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×
مدیر فروش
2 +