پست شده در نکات ایمنی خودرو

چگونه امنیت خودرو را بالا ببریم؟

خودرو یکی از وسایلی است که همیشه از طعمه های اصلی سارقین بوده و صاحبان خودرو دغدغه زیادی برای تامین امنیت آن دارند. البته خود خودرو به تنهایی مورد بحث نیست، وسایل و تعلقاتی که درون آن وجود دارد هم نیازمند تامین امنیت هستند. در ادامه به با بررسی بهترین راه های ممکن برای افزایش امنیت خودرو همراه ما باشید.

راه کارهایی برای بالابردن امنیت خودرو

بدون داشتن کلیدهای خودرو با کردن درب ماشین برای شما کار سختی است و به احتمال زیاد به یک کلیدساز ماهر نیاز پیدا می کنید. اما باز کردن درب هر نوع خودرویی برای سارقین حرفه ای کاری به سادگی آب خوردن است. به همین دلیل از سال ها پیش ابزارهای بسیاری برای تامین امنیت خودرو اختراع و به بازار معرفی شده تا صاحبان خودرو آرامش خاطر داشته باشند.

چگونه امنیت خودرو را بالا ببریم؟

اما این روزها دیگر استفاده از انواع دزدگیر، قفل های پدال، سیستم های ایموبلایزر و موارد مشابه به تنهایی کافی نیست. جی پی اس خودرو به عنوان جدیدترین نسل از وسایل امنیتی مناسبترین راهکار ممکن برای افزایش ایمنی خودروست.

بکار بردن وسایلی مانند قفل پدال و یا دزدگیر فقط می توان از به سرقت رفتن خودرو پیشگیری کرد. اما با استفاده از ردیاب خودرو علاوه بر اینکه خیال آسوده تری برای امنیت خودرو دارید، در صورت به سرقت رفتن خودرو به راحتی می توانید از ردیاب استفاده کرده و خودرویتان را پیدا کنید. اما با چه روشهایی و چگونه امنیت خودرو را بالا ببریم؟

برای افزایش امنیت خودرو از تجهیزات مناسب استفاده کنید

استفاده از تجهیزات مناسب برای انجام هر کاری یکی از بهترین رویکرد هایی است که هر فردی میتواند انتخاب کند. برای تامین امنیت خودرو نیز استفاده از تجهیزات ایمنی اصولی از مهمترین اقداماتی است که باید انجام دهید. در ادامه مهمترین ابزاری که باید در خودروی خود به کار ببرید را معرفی خواهیم کرد.

برای تامین امنیت قطعات محفظه موتور از قفل کاپوت استفاده کنید

وسایلی مانند باتری، رایانه خودرو و موارد مشابه از جمله ارزشمند ترین و قطعاتی است که درون کاپوت یا محفظه موتور خودرو وجود دارد، وسایلی که به راحتی توسط سارقین دزدیده می شود. معمولا از پشت شبکه پنجره نیز امکان دسترسی به قفل نگهدارنده درب موتور وجود دارد و سارقین حرفه ای توانایی دسترسی به آن را دارند.

قفل کاپوت برای افزایش امنیت خودرو

 یک راهکار مناسب برای تامین امنیت بیشتر لوازم موجود در محفظه موتور استفاده از قفل کاپوت است. قفل کاپوت دارای اهرمی است که به دماغه خودرو متصل می شود و در کنار قفل نصب شده توسط کارخانه تولیدی برروی خودرو، امنیت را به طرز چشمگیری افزایش می دهد. قفل کاپوت به خصوص برای خودروهای تولید داخل ابزار مهمی است که کیفیت کمتری در طراحی دارند.

تجهیزات صوتی تان را با قفل پنل ضبط ایمن کنید

یکی دیگر از وسایل محبوب در بین سارقین ضبط و سیستم صوتی خودروست، به خصوص که با پیشرفت تکنولوژی شاهد استفاده از سیستم های پیشرفته تری هم هستیم که ارزش بالاتری دارند. تنها مانعی هم که در بین سارق و سیستم صوتی شما وجود دارد شیشه خودروست و مقاومت کمی دارند.

قفل ضبط و پنل خودرو

به همین دلیل بیشتر سارقین ابزاری مانند ضبط خودرو را بیشتر طعمه خود قرار می دهند. اگر به فکر راه چاره ای برای امنیت بیشتر سیستم صوتی خودرویتان هستید پیشنهاد می کنیم از قفل پنل ضبط استفاده کنید.

قفل پدال و فرمان، راهکاری مناسب برای افزایش امنیت خودرو

قفل فرمان و پدال از جمله وسایلی هستند که به خوبی در تامین امنیت خودرو و کاهش سرقت موثر هستند. باز کردن قفل فرمان و پدال کار ساده ای نیست و معمولا بسیار زمان بر است.با وجود قفل فرمان و پدال سارق حتی ممکن است از ارتکاب به سرقت منصرف هم بشود.

استفاده از قفل فرمان و پدال برای امنیت خودرو

چرا که امکان استفاده از مهمترین ابزارهای خودرو یعنی فرمان، پدال های گاز، ترمز و کلاج دیگر ممکن نیست. چنین قفل های انواع مختلفی دارند و پیشنهاد می کنیم از آن دست قفل هایی استفاده کنید که بطور همزمان به فرمان و پدال ها متصل می شوند.

رینگ های گران قیمت را با قفل رینگ ایمن کنید

قفل رینگ یکی دیگر از ابزاری است که در تامین امنیت خودرو به خوبی نقش خود را ایفا می کند. قفل رینگ به خصوص برای افرادی مناسب است که خودروهایی گران قیمت و اسپرت دارند و یا به تازگی لاستیک های خود را تعویض کرده اند.

قفل رینگ

قفل رینگ در دو نوع مختلف در بازار وجود دارد. در یک نوع که مدل ساده تری است قفل حالتی پیچ مانند دارد و به رینگ متصل می شود. اما برای باز کردن آن باید از آچار مخصوص استفاده کرد و با آچار های معمولی باز نمی شود. نوع دیگری از قفل رینگ نیز که مشابه با چنگال است وجود دارد که با استفاده از آن می توانید لاستیک و رینگ را به صورت همزمان قفل کنید.

مواظب لاستیک زاپاس خود باشید

یکی دیگر از ابزاری که به راحتی از خودروها به سرقت می رود، لاستیک زاپاس خودروست. معمولا در بیشتر خودروها و به خصوص تولیدات داخلی فضای در نظر گرفته شده برای نگهداری لاستیک خودرو صندوق عقب است. صندوق خودرو نیز دارای قفل تقریبا ساده ای است و به راحتی توسط سارقین حرفه ای باز می شود.

قفل زاپاس یکی دیگر از ابزاری است که در تامین و افزایش ایمنی خودرو شما نقش موثری دارد. این نوع از قفل ها برروی زاپاس و محل نگهداری لاستیک نصب می شود و خطر سرقت را به خوبی کاهش می دهد.

دزدگیر خودرو برای تامین امنیت خودرو

سیستم ضد سرقت و دزدگیر، راه حلی موثر در افزایش امنیت خودرو

در صورتی که سیستم ضد سرقت در خودروی شما نصب شده باشد بدون استفاده از سوئیچ امکان روشن کردن خودرو وجود ندارد. در صورتی که خودروهای فاقد سیستم ضد سرقت با اتصال سیم های زیر فرمان روشن می شوند.

دزدگیر نیز یکی دیگر از ابزارهای بسیار مناسب است و عملکرد متفاوتی با سیستم ضد سرقت دارد. دزدگیر ها سروصدای مناسبی برای جلب توجه و فراری دادن سارقین را فراهم میکند و اگر نسخه پیشرفته ای داشته باشد برروی ریموت نیز به شما هشدار می دهد. پیشنهاد می کنیم برای افزایش امنیت خودرو حتما به استفاده از این ابزارها روی بیاورید.

در پایان اما مجددا توصیه می کنیم که برای آرامش خاطر هرچه بیشتر و افزایش امنیت خودروی خود به خرید یک ردیاب خودرو ارزان قیمت بپردازید و برای همیشه خیال خود را راحت کنید. با ردیاب علاوه بر پیشگیری، در صورت سرقت خیالتان راحت خواهد بود که خودرویتان به راحتی و در کمترین زمان ممکن پیدا می شود.

خرید ردیاب خودرو

ردیاب خودرو دارای انواع مختلفی است و هریک امکانات متفاوتی دارند. برای مثال برخی دارای سیستم شنود و ارسال کمک اضطراری (S.O.S) هستند و برخی دیگر می توانند برق خودرو را از راه دور قطع کنند. برای اطلاعات بیشتر پیشنهاد می کنیم با ردیاب خودرو آشنایی بیشتری پیدا کنید.

ردیاب آهنربایی نظامی IR1500

ردیاب اهنربایی نظام IR 1500

جی پی اس موتور سیکلت، بهترین راه تامین امنیت انواع موتور و اسکوترهای برقی

جی پی اس موتور سیکلت بهترین راه تامین امنیت انواع موتور و اسکوتر های برقی.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×