پست شده در نکات ایمنی خودرو

سیستم HAC در خودرو چیست

استفاده از سیستم HAC  مختص زمانی است که خودرو در شیب شدیدی قرار دارد، و در این حین شما برای شروع به حرکت لازم است ترمز دستی را رها کنید یا پا را از روی ترمز بردارید و روی گاز خودرو قرار دهید و اقدام به گاز دادن کنید، خودروی شما تا حدی به عقب می‌ رود یا در خودروهای دنده دستی اگر عکس‌العمل شما در نیم کلاچ کردن ضعیف باشد، خودرو مقداری به عقب خواهد رفت که در این صورت اگر مانعی پشت خودروی شما باشد ممکن است برخورد کنید و این امر موجب خسارت شود.

این در حالی است که این مشکل با HAC کاملا برطرف می‌شود. سیستم “کمک و کنترل به شروع حرکت در شیب ” به شما کمک می کند تا از طریق چند سنسور، شیب را تشخیص داده و وقتی که شما پدال ترمز را رها می‌کنید خودرو (بر خلاف خودروهایی که به این سیستم مجهز نیستند) به عقب نمی ‌رود و در جای خود می‌ایستد.

سیستم HAC در خودرو چیست

با استفاده از سیستم HAC  اگرچه شما پدال ترمز را رها کرده و حتی از ترمز دستی هم استفاده نمی‌کنید اما این سیستم قابلیت این را دارد که از نیروی ترمز استفاده کند و مانع حرکت خودرو به سمت عقب شود.

همچنین تا زمانی که شما اقدام به فشار دادن پدال گاز نکنید خودرو تکان نخواهد خورد ، اما بلافاصله با فشار دادن پدال گاز خودرو بدون حرکت به عقب، خودرو شروع به حرکت می‌کند.

با استفاده از این سیستم زمان توقف خودرو تا عکس العمل راننده در حدود 3 ثانیه می باشد.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×
مدیر فروش
2 +