WhatsApp-Image-2021-11-08-at-5.25.45-PM-removebg-preview(1)

اگر این چند روش جادویی را بلد نیستید، نمی توانید خود را راننده بنامید

اگر تا به حال چند بار پشت فرمان نشسته اید، به این معنا نیست که همه چیز را در مورد ماشین ها می دانید. مثلا آیا مایع ظرفشویی برای پاک کردن شیشه های ماشین مناسب است؟ چگونه یخ شیشه پاک کن را در روزهای سرد زمستان پاک کنیم؟

تکنیک های به ظاهر ساده و ترفندهایی که برای راننده ماهر شدن باید بدانید 

14. از دکمه تغییر جریان برای عوض شدن هوای داخل ماشین استفاده کنید

شاید این دکمه را خیلی از ما ها فراموش کرده باشیم که معمولا روی داشبورد ماشین ها قرار گرفته و گاهی اوقات نیز به صورت جداگانه در قسمت دیگری قرار گرفته است.

اساسا عوض کردن هوای درون ماشین، برای جلوگیری از ورود آلودگی از بیرون به داخل ماشین است و این ویژگی برای زمان هایی مناسب است که در ترافیک گیر کرده اید و تنها کافی است که این دکمه را بزنید و ورود هوا از بیرون به داخل ماشین را کاهش دهید.

همچنین می توانید در فصل تابستان برای خنک نگه داشتن و تازه نگه داشتن فضای داخل ماشین از آن استفاده کنید.

تغییر جریان هوا

ترفندهای جالب برای رانندگی  

آشنایی با ترفندهای خاص در استفاده از اتومبیل و رانندگی

13. ذخیره کردن سوخت از طریق خارج کردن لوازم اضافی در ماشین

این تیتر نیاز به توضیح ندارد و احتمالا اکثر ما مقداری لوازم بلا استفاده در ماشین داریم که فقط ماشین را سنگین کرده است و مشکل این است که این لوازم اضافه وزن ماشین را سنگین می کند، زیرا موتور نیاز دارد که برای حرکت دادن ماشین سنگین تر، از سوخت بیشتری استفاده کند. 

12. استفاده از مایع ظرفشویی برای از بین بردن روغن و چربی شیشه

مایع ظرفشویی می تواند راهی آسان و خوب برای تمیز کردن پنجره های ماشین و شیشه های جلو باشد و هر چیزی مثل جای سیگار یا اثر انگشت اگر قدیمی باشند، شاید با مایع ظرفشویی کمی سخت پاک شوند.

فقط کافی است که کمی مایع لباسشویی را با چند قطره مایع ظرفشویی ترکیب کنید و شروع به تمیز کردن کنید و بعد از آن مثل همیشه شروع به تمیز کردن شیشه ها کنید. مایع ظرفشویی برای از بین بردن هر نوع چربی مناسب و تاثیرگزار است. 

11. استفاده از تلق قابل حرکت در شیشه جلو برای جلوگیری از ورود آفتاب

گاهی اوقات نور خورشید بسیار شدید است و برای رانندگان خطرناک نیز می باشد و خوشبختانه یک روش اثبات شده و آسان برای این مشکل وجود دارد که از یک تلق قابل حرکت استفاده کنید که خلبانان جندین سال است از این روش استفاده می کنند.

این روش بسیار ارزان است و باعث می شود که با رانندگی در طول تابستان احساس بهتری داشته باشید و فشاری کمتری روی شما باشد و گاهی اوقات آفتاب آنقدر زیاد است که نمی دانید با دستتان چگونه جلوی آن را بگیرید که در این مواقع تلق کمک کننده و موثر خواهد بود. 

10. قرار دادن جوراب روی پره های شیشه پاک کن

بیرون رفتن از منزل در روزهای سرد زمستان کار بسیار سختی است، مخصوصا زمان هایی که وارد ماشین می شوید و با شیشه پاک کن های یخ زده مواجه می شوید که البته در این زمان ها نه تنها شیشه ها یخ می زنند، بلکه پره های شیشه پاک کن نیز یخ می زند.

یک راه حل ساده برای جلوگیری از این اتفاق در طول شب این است که این پره ها را با جوراب بپوشانیم که این کار کمک می کند تا شیشه پاک کن در برابر چیزهایی مثل برف، یخ، باران و سرمای شدید محافظت شود.

شیشه پاک کن

ترفندهایی در رانندگی برای حرفه ای ها

ترفندهایی برای اینکه راننده بهتری باشید

9. روی ماشین خود GPS نصب کنید تا یادتان بماند که ماشین را کجا پاک کرده بودید.

شاید به مکان هایی برویم که پارکینگ های پیچیده ای داشته باشد و شما نیز در این مکان گم شوید. یکی از راه هایی می تواند به شما نشان دهد که دقیقا کجا هستید، استفاده از GPS تلفن است.

قبلا هم در بخش سرگرمی نمناک و در مطالب دانستنی های خودرو و رانندگی گفتیم که کافی است که یک نقشه جی.پی. اس را فعال کنید تا هر جا که رفتید، خیالتان از بابت گم نکردن جای ماشین راحت باشد. 

8. از یک روزنامه خیس برای پاک کردن برچسب های ماشین استفاده کنید.

قطعا تا به حال با برچسب های ماشین چسبیده روی ماشین خود مواجه شده اید و کندن این برچسب ها مصیبت است که یک راه سریع و ارزان برای کندن این برچسب ها این است که یک روزنانه را با آب داغ خیس کنید و آن را روی برچسب ها قرار دهید. این روزنامه ها را به مدت ده دقیقه روی این نواحی نگه دارید و سپس به آرامی آن را پاک کنید و بردادید.

نقاط باقیمانده را می توانید با یک کارت مثل کارت بانکی از بین ببرید و اگر باز هم نیاز بود این کار را چند بار انجام دهید و تضمین می دهیم که تمام آن ها از بین خواهد رفت. 

7. گرد و خاک چسبیده روی چراغ ماشین را با سمباده پاک کنید.

گرد و غبار چسبیده به چراغ ماشین بعد از مدتی روی تمام ماشین ها ظاهر می شود و اگر بگذارید که این گرد و غبار به مدت طولانی روی چراغ بماند، باعث اتفاقات خطرناکی خواهد شد.اول اینکه باید از کیت پاک کننده استفاده کنیم، مثل سمباده که در دست گرفتن و استفاده از سمباده بسیار راحت است.

تمیزی اتومبیل

ترفند رانندگی و نکات نگهداری اتومبیل

ترفندهایی از رانندگی که خیلی هایشان را تابحال نشنیده اید

6. از تلمبه آشپزخانه برای فرو رفتگی ها استفاده کنید.

تلمبه های مورد استفاده در حمام و آشپزخانه بسیار کاربردی هستند و همانطور که در تصویر می بینید، می توانید برای بیرون آوردن فرو رفتگی های کوچک روی در ماشین از این روش استفاده کنید و هم گودی و هم تلمبه را خیس کنید، آنقدر آن را وارد و خارج کنید تا گودی بیرون بیاید. 

5. زنگ زدگی ها را با نوشابه از بین ببرید.

کوکا کولا همه جا در دسترس است و راهی بسیار راحت و ارزان برای از بین بردن زنگ زدگی فلزات است و دلیل آن هم وجود فسفریک اسید در آن می باشد، بدین منظور کافی است مقداری کوکا را روی سطح اسپری کنید، سپس با استفاده از یک براش مثل مسواک دندان برای جدا کردن زنگ زدگی ها استفاده کنید و یادتان نرود که بعد از این جداسازی کمی در این قسمت آب بریزید تا اضافات پاک بشود. 

4. از بین بردن گل یا شن

شاید برای پیکنیک به مکان هایی رفته باشیم که پر از گل باشند و چهار چرخ ماشین ما داخل شن یا گل فرو برود و اولین چیزی که باید به خاطر داشته باشیم، این است که همیشه راهی برای خلاص شدن از چنین وضعیت هایی وجود دارد.

می توانید از یک پارو استفاده کنید تا گل و شن از اطراف چرخ از بین برود و اگر ماشین شما به دلیل این گل ها هنوز قادر به حرکت نیست، می توانید کمی دنده عقب بگیرید تا کمی گل ها به اطراف پاشیده شود. 

3. کنترل ریموت را از دیگر کلید ها جدا کنید.

تمام ماشین ها مجهز به ریموت از راه دور و دزدگیر برای اعلان خطر هستند و می توانید از راه دور به سرعت آن را قفل کنید فقط سعی کنید که ریموت را از دیگر کلید ها جدا کنید تا هر زمان که اتفاقی افتاد، قادر به کنترل آن از راه دور باشید و گاهی اوقات نیز ممکن است کلید درون ماشین جا بماند که با دزدگیر به راحتی مشکل حل خواهد شد.

تکنیک رانندگی

ترفند ها و تکنیک های اتومبیلرانی و رانندگی  

ترفندهای رانندگی حرفه ای

2. در فصل زمستان سریع استارت نزنید.

باطری ماشین نیز مثل هر وسیله دیگری دوست ندارد که بعد از یخ زدگی سریعا داغ شود و در حقیقت سرما می تواند به باطری ماشین آسیب زیادی وارد کند، پس بهتر است اول ماشین را گرم کنید. بعد چراغ ماشین را روشن کنید و بعد از مدت کوتاهی موتور را روشن کنید و همچنین می توانید با رادیو اقدام به گرم کردن ماشین کنید. 

1. با فلش جهت استارت زدن ماشین را مشخص کنید.

همیشه جهت اشتباه استارت ماشین را تجربه کرده ایم که شاید گاهی اوقات باعث شده افراد بیرون به این کار ما بخندند. چیزی که بیشتر ما نمی دانیم این است که آیکون بنزین روی داشبورد به ما می گوید که سوییچ را باید در کدام جهت بچرخانیم.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

×
مدیر فروش
2 +