پست شده در خودرو های روز دنیا

پیست مخصوص تست محصولات مرسدس بنز در ۵۰ سال قبل

۵۰ سال قبل مسئولین بلند پایه ی مرسدس بنز آلمان تصمیم به تاسیس یک پیست تست برای خودروهای این کمپانی گرفتند، و این پیست به شهرت به سزایی در سطح دنیا رسید، پیست تست مرسدس بنز در شهر اشتوتگارت آلمان و نزدیک به یکی از شاخص ترین تاسیسات تولید خودرو در دنیا بنا شده است. ساخت پیست تست مرسدس بنز تنها یک سال به طول انجامید.

پیست تست مرسدس بنز

مرسدس بنز ۵۰ سال قبل هم محصولات خوب و بسیاری را در کلاس های مختلف خودرویی تولید و عرضه می کرد. که قطعا علت اصلی این خوب بودن(در طول تاریخ)همین وسواس و دقت بالا است. اما نحوه تست در این پیست به چه شکل بود؟

  • برای آنکه عملکرد هر خودرو را در سطوح مختلف ارزیابی کنند سطوح مختلفی را در پیست تست مرسدس بنز شاهد بودیم، که عبارتند از: بازالت آبی، آسفالت لغزنده، سنگفرش با ابعاد درشت و سیمان
  • همان طور که گفتیم در این پیست سطوح مختلفی وجود داشت، مهندسین طراح این پیست یک سیستم آب پاش را قرار داده بودند تا تمامی سطوح را(در بخشی از تست)خیس کند و با خیس و مرطوب شدن سطوح به وسیله این آب پاش نتیجه بهتری را بدست آورند.
  • چند ماه بعد از افتتاح مهندسین متوجه خلا در این پیست شدند و قسمتی را برای تست سرعت بالا،تست جاده های ناهموار و کوهستانی و تست استقامتی قرار دادند، این قسمت ها بیشتر برای خودروهای تجاری و سواری به پیست تست مرسدس بنز اضافه شد.
  • در کل پیست تست مرسدس بنز طول ۱۵۴۶۰ متر را داراست که طبق اطلاعات درج شده در نقشه پیست در موزه مرسدس بنز، ۳۰۱۸ متر از کل این پیست تست متعلق به تست سرعت بالا می باشد.
  • در بخش ناهموار(شیب دار)این پیست شاهد مهندسی بسیار خوبی هستیم چرا که راننده در این بخش قادر بود بدون در دست گرفتن فرمان با سرعت ثابت ۱۵۰ کیلومتر در ساعت خودروی خود را همراهی کند، مهندسین طراح پیست تست مرسدس بنز در این خصوص گفته اند که در این مواقع هیچ نیروی جانبی برای فشار آوردن به تایر خودرو وجود نداشته و به همین علت خودرو بدون لمس راننده در پیست قادر به حرکت بود.
پیست تست مرسدس بنز
پیست تست مرسدس بنز

پس از گذشت ۵۰ سال این پیست با پیشرفت تکنولوژی همراه شده است و ما در آن شاهد امکانات خوب و به روزی هستیم، مثلا بخشی را مرسدس بنز به پیست تست خود اضافه کرده است که در سطح آن آسفالت خاصی را به کار برده که این آسفالت، مختص صدای کم است و خودرو با عبور بر روی این آسفالت تست صدا می شود.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×
مدیر فروش
2 +