WhatsApp-Image-2021-11-08-at-5.25.45-PM-removebg-preview(1)

خودرو فراری FF کوپه

خودروی فراری FF کوپه که محصولی جدید با امکانات پیشرفته از شرکت خودرو سازی فراری است توسط این شرکت رونمایی شد.

خودرو فراری

چیزی که به طور خاص در مورد FF جالب توجه است روش انتقال قدرت به جاده است، چون برعکس سیستم های معمول این اتومبیل دارای یک دیفرانسیل مرکزی برای انتقال قدرت به چهار چرخ نیست و به جای آن در بیشتر حالات این اتومبیل یک فراری دیفرانسیل عقب معمولی است و قدرت موتور توسط یک گیربکس 7سرعته ی دوکلاچه منتقل می شود.
 

خودرو فراری

تنها زمانی که در اکسل جلو نیاز به قدرت باشد نیرو از طریق یک گیربکس دوم ، که فقط دارای دو دنده ی جلو و یک دنده ی عقب است به چرخهای جلو منتقل می شود. جنبه ی جالب این سیستم این است که هیچکدام از دنده های گیربکس جلو با دنده های گیربکس عقب از نظر نسبت انتقال یکسان نیستند و ناهماهنگی سرعت چرخها از طریق دو کلاچ هرزگرد در گیربکس جلو (برای هر چرخ یک کلاچ) جبران می شود.
 

خودرو فراری

شرکت خودروسازی ایتالیایی فراری در سال 1929 توسط انزو فراری و تحت نام اسکودریا فراری راه اندازی شد.این شرکت در سال های نخست فعالیتش به عنوان حامی مالی راننده ها و در زمینه طراحی و ساخت خودروهای مسابقه ای متمرکز بود و از سال 1947 تولید اتومبیل های جاده ای را با برند فراری آغاز نمود و امروزه در حوزه طراحی و تولید خودروهای سوپر اسپورت فعالیت می نماید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

×
مدیر فروش
2 +