WhatsApp-Image-2021-11-08-at-5.25.45-PM-removebg-preview(1)

زمان مناسب تعویض شمع خودرو

عوامل مختلفی هستند که باعث ایجاد این شرایط می شوند که حتی می توانید شمع خودرو خود را به صورت روزانه بررسی کنید و در صورت نیاز آن را تعویض کنید که هیچ اشکالی ندارد . در این قسمت به نشانه های نیاز برای تعویض موتور اشاره می کنیم :

– مشکلات مربوط به روشن کردن ماشین

دلایل زیادی برای روشن نشدن ماشین وجود دارد . باطری تمام شده ، سوخت یا بنزین نداشتن یا نقص در قطعات خودرو از عوامل روشن نشدن ماشین است . گاهی اوقات نیز مشکل به شمع خودرو مربوط می شود . اگر می توانید اجزای الکتریکی ماشین را مثل چراغ ها، استریو و … را روشن کنید اما موتور شما روشن نمی شود ، یعنی شمع خودرو دچار مشکل است که در چنین حالتی باید آن را تعویض کنید .

استارت زدن

– سکون سفت و خشن

همه ما دوست داریم که خودروی مان بسیار نرم سر جای خود پارک شود و دچار خشونت و سفتی بیش از حد زیاد نباشد . همچنین دوست داریم که صدای آن مانند صدای یک موسیقی نرم باشد و هنگام ایستادن صدای شیحه ، شکستگی وجیغ زدن ندهد . یکی از علت های رایج این موضوع، مشکل های موجود در شمع خودرو است .

– جرقه موتور

یکی از وظایف اصلی شمع خودرو، روشن کردن ماشین و همچنین جلوگیری از آتش گرفتن و یا جرقه زدن می باشد . شمع خودرو در این مواقع باید کار خود را با دقت بسیار بالا انجام دهد . این مشکل می تواند مربوط به سیم های به کار رفته در قسمت سوییچ و موتور نیز باشد اما از آن جایی که دسترسی به شمع خودرو راحت تر است ، بهتر است که به عنوان اولین احتمال آن را تعویض کنید .

– مشکل گاز دادن و یا شتاب

اگر شمع خودروی شما پایداری کافی را نداشته باشد ، در نتیجه گاز دادن به ماشین و یا شتاب گرفتن با آن به کار سختی تبدیل می شود . در چنین مواقعی قبل از هر کاری باید شمع خودرو خود را بررسی کرده و آن را تعویض کنید .

مشکل در گاز

– مصرف بالای بنزین

یکی از چیزهایی که نشان می دهد شمع خودروی شما دچار مشکل شده و نیاز به تعویض دارد ، این است که متوجه شوید خودروی شما به یکباره بنزین زیادی را مصرف می کند . معمولا مصرف بنزین در چنین مواقعی 30 درصد بیش از مواقع معمولی می شود .

– روغن ریزی ماشین

زمانی که دیدید ماشین شما روغن ریزی پیدا کرده، باید بیس و جای روغن را به خوبی تمیز کنید . اگر هنور روغنی درون آن باقی مانده است ، یعنی نشتی و روغن ریزی دارد و هرچه سریع تر هم باید شمع خودرو و هم محفظه آن را تعویض کنید . خوشبختانه تعویض شمع خودرو یک کار آسان و البته با هزینه پایین است .

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

×
مدیر فروش
2 +