WhatsApp-Image-2021-11-08-at-5.25.45-PM-removebg-preview(1)

روشن نشدن چراغ های جلو خودرو

بسیاری عموما چنین مشکلی را ناشی از یک معضل برقی ساده مانند سوختن چراغ‌ها، فیوزها و یا بخشی فرعی از سیم‌کشی می‌دانند و داستان را چندان جدی نمی‌گیرند. اما اگر داستان به همین‌جا ختم نشود و یک پیشگیری ساده از خرجی بزرگ بکاهد چه؟ پس بهتر است چندان ساده از کنار این مشکل عبور نکنید.

کلید چراغ خودرو

کلید چراغ های جلو خودرو که معمولا در خودروها در کنار فرمان قرار دارد، برای روشن و خاموش کردن چراغ‌های بخش جلویی خودرو در شب تعبیه شده است. خراب شدن آن کلید و روشن نشدن چراغ‌ها علاوه بر این که برای راننده، سرنشینان خودرو و همچنین سایر خودروهای حاضر در جاده ایجاد خطر می‌کند بلکه غیر قانونی نیز هست و در صورت دیده شدن توسط پلیس راهنمایی و رانندگی جریمه دارد.

به یاد داشته باشید که

 • اگر در شرایطی نیاز به تعویض کلید چراغ هایی خود پیدا کردید معمولا کلید چراغ خودروهای مختلف در فروشگاه‌های مخصوصی یافت می‌شوند که برای پیدا کردن آنها بهترین راه مراجعه به تعمیرگاه و مشورت با تعمیرکار خود است.
 • در بعضی خودروها این کلید ممکن است یک کلید ترکیبی باشد که کنترل روشن و خاموش شدن چراغ جلو و راهنماها را با هم انجام می دهد.

مراحل تعویض کلید چراغ‌های جلو

 • بازبینی کلید مربوطه
 • تست کردن فیوزها و برق خودرو
 • تعویض و جایگزینی کلید ناسالم با کلید سالم
 • بررسی عملکرد کلید جدید و همچنین تمامی چراغ‌های خودرو

پیشنهاد رگلاژ

یک تعمیرکار در هر بررسی کلی که از خودروی شما به عمل می‌آورد موظف است کلیه چراغ‌ها را بازبینی کند. اگر مشکلی در نور رسانی وجود داشته باشد تعمیرکار باید فیوزها و سیم کشی‌ها و اتصال دهنده‌ها را بازبینی کند. یکی از مشکل‌های رایج در خودرو کثیفی عدسی محفظه چراغ‌ها و عدم عبور نور کافی است که برای ایمنی بیشتر لازم است که آنها را از هر گونه کثیفی و زنگ زدگی دور نگه داریم. تعمیرکار می‌تواند از ماده مخصوص از بین برنده زنگ زدگی نیز استفاده کند.

“در صورتی که مشکل خودرو شما نیاز به بررسی و یا تعمیر و تعمیرکار دارد، از طریق ریگلاژ به طور رایگان بهترین تعمیرگاه شهرتان را رزرو کنید”

روشن نشدن چراغ های جلو خودرو خود را جدی بگیرید

چه علائمی نشان دهنده نیاز شما به تعویض کلید چراغ جلو است؟

روشن نشدن چراغ‎های جلو

کار نکردن نور بالا و نور پایین

 • میزان اهمیت تعویض کلید چراغ‌های جلو

کلید چراغ جلو به شما اجازه می‌دهد تا چراغ‌ها را روشن و خاموش کنید. وقتی شما شاسی کلید را می‌زنید یا آن را می‌کشید تا چراغ جلو را روشن کنید سوییچ چراغ موظف به روشن کردن چراغ‌ها است. یک کلید شکسته به این معناست که شما قادر به روشن و خاموش کردن چراغ‌هایتان نیستید. رانندگی بدون چراغ بسیار خطرناک است و می‌تواند منجر به حادثه بدی شود. بنا بر این بلافاصله پس از مطلع شدن از خرابی کلید چراغ خودرو خود اقدام به رفع این مشکل کنید.


خدمات قابل ارائه رگلاژ به دارندگان خودرو

 • با کمک کارشناسان فنی رگلاژ (۰۲۱۷۲۴۹۱) دیگر نگران تشخیص صحیح مشکل خودرو خود قبل از مراجعه به مراکز تعمیراتی نخواهید بود.
 • پس از مشخص شدن ایراد خودرو، رگلاژ نزدیک ترین، محبوب ترین و منصف ترین تعمیرکار را به شما معرفی خواهد کرد.
 • شما از طریق رگلاژ قادر خواهید بود تا روز، ساعت و تعمیرگاه مورد دلخواه خود را برای سرویس مورد نظرتان مشخص کنید.
 • با در خواست سرویس از طریق رگلاژ، دیگر احتیاجی به مراجعه به تعمیرگاه بدون اطلاع از شلوغی و یا بسته بودن آن نخواهید داشت.
 • تمامی تعمیرگاه‌های طرف قرارداد با رگلاژ با موفقیت از فیلترهای کارشناسی گذر کرده و ضمن اعلام شفاف نرخ کلیه خدمات خود، کوچکترین نارضایتی را برای مشتریان ارسالی از طریق رگلاژ ایجاد نکرده اند.
 • علاوه بر تمام مزیت‌های ذکر شده، رگلاژ در تمامی مراحل خدمت رسانی در کنار شماست. با تضمین خدمات ارائه شده در راستای افزایش کیفیت تعمیرات خودرو و نیز رضایت مندی مشتریان خود تلاش خواهد نمود.
ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

×
مدیر فروش
2 +