پست شده در دانستنی ها

چگونه کفی ماشین را تمیز کنیم؟

چه جنس کفی ماشین لاستیکی باشد، چخ پارچه ای تمیز کردن کفی به ماشین ظاهر نو و جدید می دهد.مهم نیست که چقدر مراقب باشید که داخل اتومبیل خود را تمیز نگه دارید, خاک و کثیفی وارد می شوند.داشتن دستمال یا دستمال های مرطوب می تواند به پاک سازی آنها کمک می کند. به راحتی جلوی اتومبیل خود را با کف پایی تمیز کنید.

کف اتومبیل شما بیشتر جرم ها و کثیفی هایی را می گیرد که به ته کفشتان چسبیده است.همچنین موضوع این است که خوردن غذا و نوشیدنی در ماشین و بیرون افتادن آشغال هایی از جیب, کیف, جعبه و هر چیز دیگری می توانند داخل ماشین شما را کثیف کنند.بعد از تمیز کردن اتومبیلتان، کفی اش را هم تمیز کنید.

تمیز کردن کف های لاستیکی خودرو:

ماشین هایی که کفی لاستیکی دارند، در اقلیم های سرد متداول هستند که در آن مناطق بارش باران و برف زیاد اتفاق می افتد.آن ها از رطوبت قسمت های داخلی اتومبیل جلوگیری می کنند و به سرعت خشک می شوند با این حال هنوز گرد و خاک و کثیفی را در طول زمان جمع می کنند.

برای تمیز کردن کفی های لاستیکی خودرو شش قدم ساده وجود دارد:

1. آنها را از اتومبیل بیرون بیاورید.

خیس کنید و از محصولات تمیز کننده روی کفی ها استفاده کنید و نگذارید کسی به داخل اتومبیل تان وارد شود.

2. آنها را بتکانید.

کفی ها را روی زمین یا یک سطح سخت دیگری ضربه بزنید. اگر هر نوع ماده ای به سطح کفی چسبیده باشد, می توانید از یک ابزار برای کندن آن استفاده کنید.

چگونگی تمیز کردن کفی لاستیکی خودرو

مراحل شست و شو و تمیز کردن کفی لاستیکی خودرو

3. با یک شیلنگ بشورید.

از شلنگ آب با فشار بالا برای بیرون راندن خاک و یا آشغال ها استفاده کنید. فقط قسمت کثیف کفی را بشورید، نه سمتی از کفی که روی ماشین کف ماشین تماس پیدا می کند.

4. با صابون بشورید.

با استفاده از یک پارچه یا اسپری, صابون را به کفی بزنید.کثیفی ها باید به آسانی با صابون و آب شسته شوند, اما دستمال های مرطوب , ضد عفونی کننده دست و جوش شیرین با صابون نیز خوب هستند و جواب می دهند.

5. صابون را بشورید.

دوباره از شیلنگ آب استفاده کنید تا همه کف ها را بشورید و از بین می برید.

تمیز کردن کفی لاستیکی خودرو با آب و صابون

6. کفی را خشک کنید.

کفی ها را کاملاً خشک کنید و بعد آن ها را در ماشین بگذارید. راهی برای آویزان کردن آن ها بر روی نرده, سیم, و یا یک آیتم دیگر پیدا کنید، تا با هوا خشک شوند.

تمیز کردن کفی پارچه ای خودرو:

کفی پارچه ای ماشین کمی کار بیشتری برای تمیز کردن از لاستیک می خواهد, به خصوص اگر خیس شوند. حتی اگر داخل ماشین خیس شوند، هرگز فرصتی برای خشک کردن آن ها ندارید و بعد ممکن است متوجه بوی آنها شوید. کفی های پارچه ای ممکن است حتی لکه هایی را هم داشته باشند، که پاک کردن آن ها دشوار است.

1. آنها را از اتومبیل بیرون بیاورید.

مانند کفی لاستیکی, شما نباید آب و محصولات تمیز کننده را در داخل اتومبیل تان بریزید.

چگونه کفی پارچه ای خودرو را تمیز کنیم؟

آموزش مرحله به مرحله تمیز کردن کفی پارچه ای خودرو

2. هر دو طرف را جاروبرقی بکشید.

هر دو طرف کفی را جاروبرقی بکشید، تا تمام کثافت و دوده را پاک کنید.

3. جوش شیرین اضافه کنید.

جوش شیرین را به لوازم داخلی بمالید تا لکه ها و بوهای نامطبوع را از بین ببرید. هم چنین می توانید جوش شیرین را با آب مخلوط کرده و با استفاده از یک برس خشک, کثیفی و دوده را پاک کنید.

4. از یک ماده صابونی استفاده کنید.

جارو برقی کشیدن موکت کف خودرو

راه های مختلفی برای تمیز کردن کفی خودرو  و شستن کامل آن ها وجود دارد:

آب صابون و کشیدن.

دو قاشق سوپ خوری پودر لباس شویی را با همان مقدار شامپو معمولی مخلوط کنید. از یک برس با پرزهای سیخ سیخی استفاده کنید، تا مخلوط را روی کفی بمالید و بکشید. و صابون را با آب بشورید.

استفاده از تمیز کننده های اسپریی.

یک اسپری تمیز کننده را روی کفی اسپری بکنید و بگذارید چند دقیقه بماند. بعد از اینکه کفی آن را جذب کرد, از یک قلم مو برای کار کردن روی آن استفاده کنید. همچنین طبق آنچه در نمناک میخوانید می توانید از یک جاروبرقی استفاده کنید یا خودتان آن را تهیه کنید.

شستشو و تمیز کردن کفی های خودرو

چگونگی تمیز کردن موکت و کفی لاستیکی خودرو

شستشو با بخارشوی, شستشوی قدرتی, یا ماشین شستشو.

بخارشوی یا شستشوی قدرتی (اغلب در کارواش) خوب کار می کنند یا می توانید کفی را در ماشین لباس شویی با پاک کننده های معمولی قرار دهید. دوباره کفی را جاروبرقی بکشید. جاروبرقی مقداری از آب و ذرات خاک باقی مانده را به خود می کشد و جذب می کند. جاروبرقی به منظور کم کردن رطوبت طراحی شده است.

کفی ها را خشک کنید.

کفی ها را پهن کنید یا آن ها را در خشک کن بیندازید. تا زمانی که کاملاً خشک نشده اند و یا بوی رطوبت می دهند، داخل ماشینتان نگذارید.

محصولات تمیز کردن فرش اتومبیل:

شما گزینه های زیادی برای صابون مورد استفاده برای شستن فرش های اتومبیلتان دارید. مواد شوینده رخت شویی، صابون و یا حتی شامپو می تواند این کار را انجام دهد.تمیز کننده های مخصوص فرش اتومبیل نیز در دسترس هستند.

برای تمیز کردن کفی خودرو از چه موادی استفاده کنیم؟

برخی از توصیه ها شامل موارد زیر هستند:

تمیز کننده فرش خودتان:

برای این دستور باید بایک کاسه بردارید و صابون را به طور کامل حل کنید و مخلوط آب کنید.

یک برس زبر را در داخلش فرو کنید و آن را روی فرش اتومبیل خود بمالید.

  • 3 قاشق سوپ  خوری صابون رنده شده
  • 2 قاشق سوپ خوری بوراکس
  • دو فنجان آب جوش
  • 10 قطره روغن گیاهی سنبل برای عطر خوشایند (اختیاری)

عناصر بالا را با یکدیگر ترکیب کنید که برای تمیز کردن کفی های ماشین فوق العاده هستند.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×