پست شده در دانستنی ها

دانستنی های جالب خودرو

دنیای خودرو در کنار نکات فنی و اخبار تخصصی حواشی زیبا ومتفاوتی به همراه دارد. اتفاقاتی که جدا از موضوعات فنی شاید برای شما نیز جذاب به نظر رسد و توجه خوانندگان علاقه‌مند به موضوعاتمربوط به خودرو را به خود جلب می‌کند. با ما همراه باشید تا دانستنی های جالب خودرو را با هم مرور کنیم.

جالب است بدانید اتومبیل که این روزها معضلی بزرگ برای ترافیک و آلودگی هواست در اوایل قرن 20 میلادی به‌عنوان یک وسیله نقلیه سبز به مردم معرفی شد. در واقع استفاده گسترده از درشکه و درنتیجه بوی بد مدفوع اسب‌ها در معابر و خیابان‌ها موجب شده بود تا اتومبیل وسیله‌ای پاک تلقی شود.

رولز رویس بدون اسقاط!

اسقاط و از رده خارج کردن خودروها مقوله‌ای عادی در دنیای خودرو محسوب می‌شود؛ اما ظاهراً اتومبیل‌های رولز رویس تن به این کار نمی‌دهند. 75 درصد از خودروهای تولیدی این کمپانی هنوز در جاده‌ها حرکت می‌کنند!

دانستی های جالب خودرو درباره رولز رویس

شاید این مورد از جذابترین دانستنی های جالب خودرو برای شما باشد. اگر به بوی ماشین نو علاقه دارید بد نیست بدانید که این بو در اثر 50 ترکیب عالی فرار در لوازم و قطعات داخلی خودرو ایجاد شده است و بعد از مدتی هم از بین می‌رود. خوشبختانه این ترکیبات سمی نیستند و با خیال راحت می‌توانید نفستان را از این بو چاق کنید.

38 ساعت ترافیک در آمریکا

تحقیقی در آمریکا نشان می‌دهد که هر آمریکایی به‌طور متوسط هرساله 38 ساعت را در ترافیک می‌گذارند؛ با این وصف اگر از ترافیک شهر خود ناراضی هستید بدانید که از شما بدتر هم وجود دارد. البته احتمالاً ساکنین شهر تهران باید مایه آرامش شهروندان آمریکایی باشند!

افسران راهنمایی و رانندگی انگلستان همواره عروسک‌هایی به همراه خود دارند تا در هنگام تصادفات بتوانند کودکان را سرگرم و آرام کنند.

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×
مدیر فروش
2 +